2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Ders Kayıt İşlemleri İle İlgili Duyuru

17 Eylül 2019, Salı 179

FAKÜLTEMİZE KAYIT OLAN TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE !

 

1- Üniversitemize kayıtlı olan tüm öğrenciler 23 – 29 Eylül 2019 tarihleri arasında öğrenci bilgi sistemine giriş yaparak zorunlu ve seçmeli derslere ait ders kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Bir yarıyılda en fazla 48 AKTS kredisi kadar ders seçebilirsiniz.  Ders kayıt işlemlerinde öğrenciler önceki dönemlerden almadığı veya başarısız olduğu dersleri öncelikle almak zorundadırlar.

 

2- Birinci öğretim programlarına kayıtlı olup normal öğrenim süresini tamamlamış olan (Önlisans, Lisans, Lisansüstü) öğrenciler ile birinci öğretim veya açık öğretim kapsamında bir programa kayıtlı iken aynı kapsamda ikinci bir yükseköğretim programına (çift ana dal programları hariç olmak üzere) kayıt yaptıran öğrenciler ikinci programa ait öğrenci katkı payını, öğrencilerin kendileri ödemeleri gerekmektedir. Bu nedenle katkı payı ödemesi gereken tüm öğrencilerin 23 – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında Vakıflar bankasına öğrenci numarası ile katkı payını ödemeleri ve öğrenci bilgi sistemine giriş yaparak ders kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

 

3- İkinci öğretim (Gece) programlarına kayıt yaptırmış olan tüm öğrenciler 23 – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında öğrenim ücretlerini Vakıflar Bankasına öğrenci numarası ile ödemeleri gerekmektedir.

 

4- Engelli öğrenciler: Engelli olduğuna dair sağlık raporunu sunan ikinci öğretime devam eden öğrencilerin ödemesi gereken öğrenim ücreti tutarlarından program süresi ve kayıtlı olunan program sınırlaması olmaksızın engellilik oranı kadar indirim yapılır. Birinci öğretime programlarına kayıtlı olan engelli öğrencilerden program süresi ve kayıtlı olunan program sınırlaması olmaksızın katkı payı alınmaz.

 

5- Katkı Payı/Öğrenim Ücreti ödemesi gereken öğrenciler (Önlisans, Lisans, Lisansüstü)  katkı payı/öğrenim ücretini 23 – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında ödemedikleri ve 23 – 29 Eylül 2019 tarihleri arasında ders kaydı yapmadıkları takdirde 2019-2020 eğitim öğretim yılı güz yarıyılında ders ve sınavlara katılamaz ve öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Katkı payı/öğrenim ücretini ödemeyen ve ders kaydı yapmayan öğrencilerin varsa girdikleri ders ve sınavlar geçersiz sayılır.

 Ders Kayıt Kuralları İçin tıklayınız…
 Ders Kayıt Yardım Videosu İçin tıklayınız…
 Katkı Payı/Öğrenim Ücretleri ile ilgili detaylı açıklamaları görmek için tıklayınız...
 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Akademik Takvimini görmek için tıklayınız…
 Barınma, Seyahat ve Diğer Faydalı Telefon Bilgileri İçin tıklayınız...

 

NOT : Fakültemiz Sağlık Yönetimi programı 2019-2020 eğitim öğretim yılı güz yarıyılında derslerini Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü Orman Fakültesi Binası Seyitler Yerleşkesi Merkez- ARTVİN adresinde işleyeceklerdir. Seyitler Yerleşkesine yakın Kredi Yurtlar Kurumu (Devlet) Çoruh Kız Yurdu (550 kapasite) ve yeni yapılan Kız Yurdu (650 kapasite) bulunmakta, ayrıca yerleşkeye çok yakın kız+erkek özel apartlarda (Öykü, ARİS vb.) bulunmaktadır. 

 

Ders kayıt ve diğer işlemlerle ilgili Fakülte Sekreteri Sabri YAVUZ ile irtibata geçebilirsiniz.

Tel: 0466 215 1000 - 0466 215 1016 - 0466 215 10 68